לונדון איי - הגלגל הענק של לונדון

אין ביקור אמיתי בלונדון בלי ביקור בגלגל הענק של לונדון, מה שמוכר לרבינו בתור ״העין של לונדון״ מדובר באחד מן גלגלי הענק הגדולים ביותר באירופה ולאחד הסמלים המזוהים עם לונדון. מיקומו של הגלגל הענק הוא על קו נהר התמזה ונמצא ממש אל מול הביג הבן האהוב ובתי הפרלמנט. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות הגלגל הענק האהוב – בדיוק לשם כך אנחנו פה לעשות לכם סדר.

קצת על הגלגל הענק בלונדון

אם אתם בפעם הראשונה בלונדון אנו מאמינים שכל חיפוש באינטרנט הניב לכם תוצאה שראיתם בה את הגלגל הענק, רואים אותה כמעט מכל נקודה בעיר. לחלוטין תמונה לונדונית קלאסית שאי אפשר לוותר עליה. העין של לונדון ממוקמת על נהר התמזה ועושה רושם שהיא בדיוק בשביל אנשים אשר רוצים לקחת רגיעה מהיום, לראות את לונדון ממעוף הפרפר ולצלם תמונות שלא תשכחו. הגובה הוא גובה של כ-135 מטר (מן גלגלי הענק הגדולים באירופה) ותצוגה פנורמית מלאה של 360 מעלות שמספקת חוויה בלתי נשכחת.

מה רואים מהעין של לונדון?

העין של לונדון כשמה כן היא משקיפה לחלקים היפים והמרהיבים ביותר של לונדון. 360 מעלות של נופים פנורמיים וחוויה עוצרת נשימה אשר במהלכה אתם תחשפו בין היתר לנהר התמזה היפה, קתדרלת סנט פול, ביג בן, ארמון בקינגהאם ומקומות נוספים. אתם תראו אותם מכל הזוויות האפשריות. בימי הקיץ והאביב כשיש ראות טובה אפשר לראות מראש הגלגל עד למרחק של כ-40 קילומטר.

כמה זמן נמשך המסע בגלגל הענק?

זמן הנסיעה בגלגל הענק הוא 30 דקות של רגיעה מטורפת עם נופים מקסימים. בגלגל הענק אתם תמצאו 32 קפסולות אשר אלו מייצגים את כל 32 הרובעים שנמצאים בעיר. הקפסולות מסתובבות באיטיות יחד מה שמאפשר לכל מי שנמצא בתוך הקפסולות לצלם ולהצטלם ב-360 מעלות. משקל כל קפסולה הוא כ-עשר טון. בכל קפסולה יכולים להיות כ-25 אנשים ו-800 אנשים סך הכל על הגלגל.

לונדון איי - הגלגל הענק לונדון

לונדון איי ואמנות טפלות

אמרנו לכם שתמצאו כ-32 קפסולות שבאים לדמות את 32 הרובעים השונים בעיר. אך יחד עם זאת אם אתם ממש תתעמקו אתם תגלו שהקפסולה האחרונה היא בכלל ״33״. אין 33 קפסולות, אלא 32. אבל היוצרים של הגלגל הענק דילגו על המספר 13 בגלל אמונה טפלה למזל טוב. 

אני רק שאלה: האם צריך להזמין כרטיסים מראש לגלגל הענק?

אנשים רבים המגיעים ללונדון מדי שנה תוהים האם צריך להזמין כרטיסים מראש לגלגל הענק או שהם יכולים להגיע ופשוט להיכנס אל הגלגל הענק. אנחנו קודם כל נעשה לכם סדר ונגיד לכם שאנו ממליצים לכם להזמין כרטיסים מראש לגלגל הענק. התור לגלגל הענק הינו תור אימתני וארוך במיוחד שלא פעם יכול לקחת לכם מספר שעות בעודכם מחכים ורואים את החברה שהזמינו כרטיס מראש נכנסים במהירות.

כל הכרטיסים תקפים ליום ושעה מסוימים ולא כרטיסים כללים, לכן המקום שלכם שמור. כמו כן עליכם להתייצב חצי שעה מראש לתור. חשוב לזכור, זו היא המלצת זהב שלנו. בהחלט אפשר להגיע באופן עצמאי אך לא פעם זה ילווה בתור ארוך במיוחד שיבוא על חשבון אתרים אחרים בעיר. 

25 אנשים? מה עם קצת רומנטיקה?

25 אנשים בקפסולה אחת הופך את החוויה הפרטית לקצת משותפת. תכלס, אם אתם שואלים אותנו יש מספיק מקום לכולם. אך אם בכל זאת אתם רוצים להפוך את החוויה שלכם בלונדון לבלתי נשכחת יש לכם אפשרות לרכוש חבילה ייעודית הנקראת ״קופידון חולמנית״ אשר לא פעם מוזמנת על ידי זוגות.

במהלך החבילה הזו אתם נהנים מחוויה אישית של חצי שעה רק לעצמכם לצד בקבוק שמפניה רויאל פומרי ברוט וכמהין שוקולד. יחד עם זאת לא מדובר בחוויה זולה במיוחד ונעה בין 400-450 ליש״ט. לא מתאים לכולם אך לחלוטין יכולה להיות אפשרות מעניינת.

לונדון איי – האם זה מתאים לכולם?

אנשים רבים תוהים האם הגלגל הענק של לונדון מתאים לכולם, בעיקר כשאנחנו מתכננים את הביקור לכל המשפחה. עלינו לזכור שעולים לגובה של למעלה מ – 130 מטר עם הגלגל הענק לכן אנו איננו ממליצים לאנשים הסובלים מפחד גבהים לעלות על הגלגל.

כמו כן אנשים הסובלים מקלסטרופוביה או מחלות תנועה שונות. יחד עם זאת חשוב לזכור שהקפסולה גדולה במיוחד ויש בה מיזוג אוויר בהתאם.

לונדון איי - הגלגל הענק לונדון

כרטיסים ללונדון איי: מה האפשרויות שעומדות בפנינו?

אנחנו רואים מגוון רחב של אפשרויות העומדות בפניכם כאשר אתם רוצים לבקר את ה״עין של לונדון״. ריכזנו עבורכם אפשרויות שונות, בחלקן מדובר בכרטיס רגיל ואילו באחרות המשלבות אטרקציות ואתרים תיירותיים נוספים. בין הכרטיסים המובילים אנחנו רואים:

כרטיס כניסה לגלגל הענק בלבד

כרטיס כניסה לגלגל הענק של לונדון (London Eye) אשר נחשבת לאחת מן גלגלי התצפית הגבוהים בעולם ולחווית המבקרים מספר אחת בלונדון כבר למעלה מעשור.

בכרטיס זה תקבלו את האפשרות ליהנות מחצי שעה בלתי נשכחת באחת מן 32 הקפסולות של גלגל הענק וליהנות מן הנופים של העיר: נהר התמזה, בקינגהאם פאלאס, הקתדרלה ועוד. כמו כן תקבלו את האפשרות להיכנס במהירות וללא תור מכניסה נפרדת היישר אל הקפסולה שלכם ומדריך חינמי של הגלגל הענק שתוכלו להוריד ישר לסמארטפון.

לחצו כאן לרכישת הכרטיס הרגיל לגלגל הענק

הכרטיס הינו נגיש למתניידים על כיסאות גלגלים.

כרטיס קומבו: הגלגל הענק ומאדאם טוסו

זהו כרטיס הקומבו. בכרטיס זה אתם מקבלים את כל מה שאתם מקבלים בכרטיס הרגיל של הגלגל הענק, נהנים מחוויה בלתי נשכחת ומהנופים האדירים של העיר. אך גם באותה נשימה נהנים גם מתרבות וביקור במוזיאון מאדאם טוסו. עם הכרטיס הזה אתם יכולים לחסוך כמעט כ-40% מהמחיר אותו הייתם משלמים אם הייתם הולכים לכל מקום בנפרד. כך שאם אתם מתכננים לבקר גם במאדם טוסו במהלך השהות שלהם, יש לכם הזדמנות מאוד טובה לעשות זאת ביחד.

לחצו כאן לרכישת הכרטיס המושלב למאדאם טוסו והלונדון איי

הכרטיסים הינם נגישים למתניידים בכיסאות גלגליים ובעלי מוגבלות.

כרטיס לגלגל הענק עם שמפנייה מובילה

כרטיס זה הינו אחד מן הכרטיסים הנמכרים ביותר. במסגרת כרטיס זה אתם מגיעים כ״אורחי VIP״ אל הלאונג׳ של הגלגל הענק ונהנים מכוס שמפנייה איכותית במיוחד. גם בכרטיס הזה אתם נהנים מכניסה מהירה וחוסכים את כל התורים כל הדרך לקפסולה שלכם.

לחצו כאן לרכישת הכרטיס שכולל שמפנייה

מה צריך לדעת לפני ביקור בגלגל הענק של לונדון?

אתם בקרוב מגיעים אל אחת האטרקציות המובילות ביותר באירופה והמובילה ביותר בלונדון כבר 10 שנים ברציפות. החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם להגיע מוכנים הרבה יותר. 

אל תחכו עם הגלגל הענק לסוף – אנחנו לא ממליצים לכם לחכות עם הגלגל הענק לסוף אלא לחוות אותו ממש ביום הראשון וכמה שיותר מהר. בגלגל הענק תוכלו לראות את כל המקומות המתוירים והמובילים ביותר בלונדון ולדעת איפה הם נמצאים. כמו כן אתם תקבלו אפשרות להוריד מדריך לפלאפון הפרטי שלכם בו תוכלו למצוא מידע רלוונטי לגבי אתרים.

חובת מלווה – עד גיל 16 כל אדם המגיע לגלגל הענק צריך מלווה. לכן אם אתם רוצים מעט נחת מהילדים והם מתחת לגיל 16 אנחנו ממליצים לשלוח איתם אח גדול או את אחד ההורים. 

משקפת – לא רבים יודעים זאת, אבל משקפת יכולה להפוך את החוויה לבלתי נשכחת. הגלגל עולה לגובה של 135 מטרים וניתן לראות ממנו כ-40 קילומטר מרחק ביום של ראות טובה. עם משקפת אפשר לנצל את הראות בצורה מושלמת.

הזמינו כרטיסים מראש – על מנת להימנע מתורים ארוכים אנו ממליצים לכם להזמין כרטיסים מראש, מעבר לכך שתהנו מכניסה מהירה לקפסולות הגלגל הענק תוכלו ליהנות ממחיר אטרקטיבי ביותר – כל מה שנשאר לכם זה רק להזמין כרטיס ולהתכונן.

שעות הפתיחה

השעות משתנות מעת לעת בהתאם לחגים ומועדים. אך יחד עם זאת אלו הזמנים שבשגרה (נכון לחודש פברואר 2024):

בימי החורף – מהשעה 10:00 בבוקר ועד 20:30 בערב.

בימי הקיץ – מהשעה 10:00 בבוקר ועד 21:30 בערב.

כתובת: Riverside Building, County Hall, Bishop's, SE1 7PB, לונדון, בריטניה.

ירון לוי
ירון לוי

מדריך טיולים בלונדון המתגורר בלונדון כבר 6 שנים. עם הניסיון הרב ולאחר הדרכת מאות טיולים וסיורים בלונדון, החליט להפשיל שרוולים ולהנגיש את כל הידע והניסיון שצבר לכלל המטיילים הישראלים בלונדון באמצעות אתר "לגלות את לונדון".