קתדרלת סנט פול

אם אתם מבנה ואטרקציה מדהימה לבקר בה בלונדון, קתדרלת סנט פול צריכה להיות בראש הרשימה בתכנון הטיול שלכם בלונדון. הקתדרלה ממוקמת על גבעת לדגייט, הנקודה הגבוהה ביותר בלונדון, ושימשה ככנסיית האם של הדיוקסיה של לונדון במשך מאות שנים. מסירותה לפאולוס מתוארכת לכנסייה המקורית שנוסדה באתר זה בשנת 604 לספירה.

קתדרלת סנט פול היא דוגמה מדהימה לאדריכלות גותית אנגלית, עם הכיפה המפורסמת בעולם וההיסטוריה העשירה של אמנות, מוזיקה ותרבות. הקתדרלה עוצבה ונבנתה תחת פיקוחו של סר כריסטופר רן, ומשלבת אלמנטים נאו-קלאסיים, גותיים ובארוק. זהו אוצר לאומי ואתר חובה לביקור לכל מי שמתעניין בהיסטוריה, אדריכלות או דת.

ביקור בקתדרלת סנט פול

קתדרלת סנט פול מציעה מגוון של סיורים, תוכלו לבחור בין סיורים המודרכים על ידי מדריך מקצועי, סיורים מודרכים עצמית וביקורים קבוצתיים. סיורים מודרכים מובלים על ידי מדריכים מומחים אשר ייקח אתכם דרך ההיסטוריה של הקתדרלה והארכיטקטורה המרשימה, בעוד שסיורים בהדרכה עצמית מאפשרים לכם לטייל בקתדרלה בקצב שלכם.

אחת האטרקציות העיקריות של קתדרלת סנט פול היא גלריית הלחישות ("Whispering Gallery"), הממוקמת בכיפה ומציעה נופים מדהימים על פנים הקתדרלה. הגלריות פתוחות גם למבקרים, ומציעות נופים מקסימים על העיר הסובבת.

קתדרלת סנט פול מארחת מגוון רחב של אירועים לאורך כל השנה, ממופעים תזמורתיים ועד לדיוני פאנל מעוררי מחשבה. תוכלו למצוא את הרשימה המלאה של האירועים הקרובים באתר האינטרנט של הקתדרלה. 

לחצו כאן להזמנת כרטיסים מראש לקתדרלת סנט פול שתאפשר לכם לדלג על התורים הארוכים בכניסה

קתדרלת סנט פול

כרטיסים לקתדרלת סנט פול

ניתן לרכוש כרטיסים לקתדרלת סנט פול באינטרנט או בכניסה. הקתדרלה פתוחה למבקרים בכל יום מ-8:30 בבוקר עד 16:30 בערב גלריות הכיפה נפתחות ב-9:30 בבוקר. חשוב לציין כי אסור להיכנס לקתדרלה עם תיקים גדולים ומזוודות.

ההיסטוריה והאדריכלות של הקתדרלה

קתדרלת סנט פול היא אחת מציוני הדרך האיקוניים ביותר בלונדון. לקתדרלה יש היסטוריה עשירה והיא ידועה באדריכלות המפוארת שלה. בחלק זה, נתעמק בהיסטוריה ובארכיטקטורה של יצירת המופת הזו.

השריפה הגדולה של לונדון

הקתדרלה המקורית נבנתה בשנת 604 על ידי הבישוף של לונדון, מליטוס. העיר נהרסה בשריפה הגדולה של לונדון בשנת 1666. השריפה הגדולה של לונדון הייתה אירוע הרסני שהרס את רוב העיר. השריפה פרצה במאפייה ברחוב פודינג והתפשטה במהירות והרסה מעל 13,000 בתים ובניינים. הקתדרלה הייתה אחד הבניינים שנהרסו בשריפה.

לאחר השריפה הגדולה של לונדון, נבנתה מחדש קתדרלת סנט קתדרלת פול באחריותו של סר כריסטופר רן, שהיה אחד האדריכלים הידועים ביותר של זמנו. סר כריסטופר רן היה אחראי לתכנון ולבנייה של קתדרלת סנט פול החדשה. בניית הקתדרלה נמשכה יותר מ-35 שנים והושלמה ב-1710.

השפעות גותיות ובארוק

קתדרלת סנט פול היא יצירת מופת של אדריכלות המשלבת אלמנטים גותיים ובארוק. החזית החיצונית של הקתדרלה כוללת תצוגה מרהיבה של אדריכלות הבארוק, עם הכיפה המתנשאת וחזיתה המרשימה. חזית הקתדרלה כוללת כניסה גדולה, המוקפת בשני מגדלי פעמונים, המתנשאים לגובה של 67 מטרים.

הפנים של הקתדרלה מרשימה באותה מידה, עם הארכיטקטורה הגותית המורכבת. הספינה הראשית של הקתדרלה מעוטרת בחלונות ויטראז' יפהפיים, המתארים סצנות מהתנ"ך. הכיפה של הקתדרלה היא אחת הגדולות בעולם והיא יצירת מופת של הנדסה.

האמנות מאחורי קתדרלת סנט פול

סנט קתדרלת פול ידועה באדריכלות המרהיבה שלה ובקישוטים המורכבים, אשר היו מאוימים על ידי מלחמה, אש, וכוחות הטבע לאורך זמן. הקתדרלה הייתה אתר של מצוינות אדריכלית מאז הקמתה בשנת 604 לספירה, והיא הייתה ביטוי של האמונה הנוצרית.

קתדרלת סנט פול מעוטרת במגוון יוצא דופן של יצירות אמנות בהשראת הרוחניות, כאשר כל יצירה בוחנת נושאים מרכזיים בליבה של האמונה הנוצרית. 

קתדרלת סנט פול היא מציגה גם אנדרטאות רבות המנציחות את חייהם של אנשים בולטים. אחד החשובים ביותר הוא קפלת הזיכרון האמריקנית, שנבנתה לכבוד החיילים האמריקאים והנשים שנהרגו במלחמת העולם השנייה הקפלה מעוטרת בחלונות ויטראז' יפהפיים, המתארים סצנות מההיסטוריה האמריקאית.

קתדרלת סנט פול

בית פולחן ומוזיקה

קתדרלת סנט פול הוא מקום תפילה במשך יותר מ-1,400 שנה. הקתדרלה מציעה מגוון של שירותים ומופעים מוזיקליים למבקרים לחוות את הצליל המרומם של המקהלה שמהדהדת סביב המבנה המפואר של הקתדרלה.

מקהלת קתדרלת סנט פול ידועה בעולם ומופיעה כבר למעלה מ-900 שנה. המקהלה שרה בטקסים יומיים, ומבקרים יכולים לחוות את היופי של צלילי המקהלה קדושה ומוזיקת עוגב הטובה ביותר בסביבה הקתדרלה. העוגב של הקתדרלה הוא אחד הגדולים בעולם, עם מעל 7,000 צינורות. הוא מנוגן על ידי כמה מהנגנים הטובים בעולם.

הפעמונים של הקתדרלה הם חלק בלתי נפרד מהפולחן והמוזיקה שלה. הפעמונים מצלצלים לפני התפילה ובאירועים מיוחדים, והפעמונים מנגנים מנגינה כל רבע שעה. המבקרים יכולים ללמוד עוד על ההיסטוריה ועל פעולתם של הפעמונים על ידי השתתפות בסיור מודרך בקתדרלה.

ירון לוי
ירון לוי

מדריך טיולים בלונדון המתגורר בלונדון כבר 6 שנים. עם הניסיון הרב ולאחר הדרכת מאות טיולים וסיורים בלונדון, החליט להפשיל שרוולים ולהנגיש את כל הידע והניסיון שצבר לכלל המטיילים הישראלים בלונדון באמצעות אתר "לגלות את לונדון".