מצודת לונדון

אם אתם שואלים אותנו ואת מיליוני התיירים שמבקרים במצודה מדי שנה אין ספק שמדובר באחת מן האטרקציות המובילות והפופולריות ביותר בלונדון. מצודת לונדון לוקחת אתכם למסע בלתי נשכח במבנים ההיסטוריים המרתקים ביותר של לונדון ושל הממלכה הבריטית. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות על מצודת לונדון – בדיוק לשם כך אנחנו פה לעשות לכם סדר.

קצת מצודת לונדון

מצודת לונדון (או בשמה הארוך והמלא: הארמון המלכותי והמצודה של הוד מלכותו) היא טירה עתיקה משנת 1066 אשר נמצאת בגדה הצפונית של נהר התמזה בלב לונדון. למרות שמדובר בטירה עתיקת היא קיבלה את הכרתה כאתר מורשת עולמית של אונסקו רק בשנת 1988. כיום המצודה נחשבת לאחד מן אתרי המורשת המתוירים ביותר בעולם.

רבים לא יודעים זאת אך כשהוקמה המצודה לראשונה היא לא שימשה כמקום מגורים אלא בתור בית כלא ומקום בו הוצאו להורג אנשים שהוכרזו כבוגדים. במרכז המצודה אנחנו רואים את ״המגדל הלבן״ ששימש כבית כלא. במרוצת השנים תפקדה גם כמחסן נשק, מקום מגורים של מלכי אנגליה, גן חיות ועוד.

מצודת לונדון

מה רואים במצודת לונדון

אחרי לא מעט המלצות החלטתם לפקוד את מצודת לונדון. אתם שואלים מה הם הדברים שתוכלו לראות במצודה. החלטנו לעשות לכם מעט סדר ולרכז עבורכם רשימה של האטרקציות הפופולריות ביותר במצודה.

החפיר – אין ביקור אמיתי במצודה בלי ביקור בחפיר, החפיר הוא למעשה חפירה באדמה בעומק של 37 מטרים אשר תפקיד החפירה היה להגן על החומה מפני התקפות של אויב.

חומות ומגדלים – חלק רב מן מתחם המצודה הוא שחזור שנעשה של מספר מבנים, אך יחד עם זאת תוכלו לראות את חומות המגן ההיסטוריות הבנויות בצורת טבעות. כמו כן תוכלו לראות חומות הגנה שנבנו בשלב מאוחר יותר בהיסטוריה ובה ניתן מצוא 13 מגדלי הגנה: בושאמפ, דוורו, בל(אשר שימש כלא לנתינים שהוגדרו כבוגדים), פלינט, בריק, בויאר, מרטין, ברואד ארו, סולט, וויקפיילד, לנתו׳רן, קונסטבל וגם את מגדל הדמים. תפקידם של המגדלים סביב החומות היה הגנה והתקפה, הגנה מצד אחד על אנשי המלוכה והתקפה מצד שני מעמדות גבוהות וייעודיות.

המטבעה ומגורי השומרים – בחלק זה במצודה תוכלו לראות את מקום מושבה של המטבעה המלכותית ואת מקום המשמר של בעלי הקרקעות אשר שמרו על נאמנות בזכות התנאים הטובים שהם קיבלו. הם נקראו ״אוכלי הבשר״ מאחר והיו זוכים לאכול איכותי, מזין ויוקרתי מדי יום.

חיילי המשמר – הפעילות הצבאית של המצודה כבר לא קיימת מהמחצית השנייה של המאה ומדובר באתר תיירות לכל דבר ועניין. יחד עם זאת תוכלו לראות את חיילי המשמר של המצודה – כ40 שומרי מצודה שהם חלק אינטגרלי מההפעלה, התחזוק והשמירה על מגדל לונדון.

מישהו אמר עורבים ולא קיבל? – לא רבים יודעים זאת אך במצודה תוכלו למצוא מספר  עורבים, האגדה מספרת לנו שכל עוד יש עורבים במצודת לונדון הרי שהיא לא תיכבש. באופן לא מפתיע במיוחד העורבים הפכו גם הם לאטרקציה במגדל.

בית התכשיטים – גם בית התכשיטים נמצא במצודת לונדון, בית התכשיטים נמצא בתוך מבנה שבעבר שימש כמבנה של כוחות חיל רגליים. בבית התכשיטים אתם תצאו למסע היסטורי בו תראו מגוון רחב של פריטים עתיקים ומפוארים מבית המלוכה הבריטי – כתרים, שרביטים ואת כתר המלכה המפורסם ביותר ויקטוריה המשובץ בקרוב ל -3000 יהלומים.

קפלת פטרוס הקדוש – קפלה בה מנהיגים ובכירים שהוצאו להורג באזור הטירה נקברו.

המגדל הלבן – אין ביקור אמיתי במצודת לונדון בלי ביקור במגדל הלבן, המגדל הלבן הוא למעשה מגדל שהגן על לונדון מאות שנים. בתוך המגדל תמצאו שלושה מפלסים כאשר בכל אחד מהן יש 3 חדרים. כל אחד מן המפלסים שימש בתקופות שונות לצרכים שונים – מקום מגורים, מחסני נשק ועוד.

לא מוותרים על טקס המפתחות

אצל הבריטים מסורת זה מסורת, למעשה מדי ערב בשעה 21:40 מתקיים טקס המפתחות המפורסם – במהלך טקס זה כל שערי המצודה ננעלים. הטקס נערך ברציפות קרוב ל-800 שנה ואפילו לא נפסק בימי הבליץ של מלחמת העולם השנייה הכל כך קשה במאה ה – 20. 

מצודת לונדון

האם צריך לרכוש כרטיסים מראש?

זו אחת מן השאלות שנשאלות הכי הרבה בקרב מי שמתכנן לבקר במצודת לונדון, האם יש צורך לרכוש כרטיסים? התשובה היא חד משמעית כן, לונדון אחת מן הערים המתוירות ביותר באירופה ובעולם ומדובר באחת מן האטרקציות המבוקשות ביותר.

בשעות ובחודשי העומס התור יכול להימשך כ-שעתיים, כתוצאה מכך אנשים רבים בוחרים לדלג על האטרקציה או לחילופין מפאת זמן שנלקח בתור מוותרים על אטרקציות ותכנונים אחרים להמשך היום.

בדיוק לשם כך אנחנו מציעים לכם לרכוש כרטיסים מראש – כך תוכלו לדעת שהמקום שלכם מובטח ולהיכנס בתור צדדי מיוחד ולחסוך זמן רב. ריכזנו עבורכם מגוון רחב של כרטיסים שונים למגדל בהנחות לחברי האתר שלנו.

כרטיסים למצודת לונדון

מצודת לונדון נחשבת לאחת מן האטרקציות המובילות ביותר באירופה, רכישת כרטיסים הינה הכרחית. ריכזנו עבורכם מגוון רחב של סוגי כרטיסים בעלויות משתנות ובמחירים מוזלים לחברי האתר שלנו. בין סוגי הכרטיסים ניתן למצוא:

כרטיס כניסה בסיסי למצודת לונדון

זהו למעשה הכרטיס הבסיסי ביותר למצודת לונדון אשר מהווה לכם כרטיס כניסה רגיל לאטרקציה האהובה. כמו כן בכרטיס זה תוכלו ליהנות מאפשרויות ביטול בחינם. הכרטיס הינו כרטיס דיגיטלי אותו אתם מציגים בכניסה למצודה.

לכרטיס כניסה בסיסי למצודת לונדון במחיר מוזל לחצו כאן

כרטיס משולב – הגלגל הענק (לונדון איי) ומצודת לונדון

מדובר באחד הכרטיסים המשולבים הנרכשים ביותר. אין אדם שביקר בלונדון ולא ביקר בגלגל הענק של לונדון ובמצודת לונדון. אכן אין מן הנמנע שרכישה משותפת שלהם תהווה פתרון טוב. המחיר של כרטיס משולב נמוך כמעט ב-25% מן המחיר שאותו הייתם משלמים אם הייתם בוחרים לרכוש את כל אחד מן הכרטיסים בנפרד. הגלגל הענק נחשב לאטרקציה עם הביקוש הרב ביותר בלונדון מזה 2 עשורים ברציפות, לכן מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

לכרטיס כניסה משולב הגלגל הענק ומצודת לונדון במחיר מוזל לחצו כאן

לונדון פס: כרטיס ל90 אטרקציות

כרטיס ההטבות לונדון פס נחשב לאחד מן הכרטיסים המובילים ביותר בלונדון והנמכרים ביותר בקרב תיירים. למעשה באמצעות כרטיס זה תוכלו לקבל כניסה מוזלת למוזיאונים, אטרקציות, תחבורה ציבורית ועוד. לעיתים הכרטיס מקנה גם כניסה חינם למקומות ממש כמו במצודת לונדון אליה חברי לונדון פס נכנסים בחינם.

בין האתרים אליהם תוכלו להיכנס ללא תור נמצאים: מצודת לונדון, גשר המצודה, גן החיות של לונדון, קתדרלת סנט פול, מוזיאון ויקטוריה, הגלריה הלאומית לפורטרטים, המוזיאון הימי, מוזיאון לונדון, מוזיאון חיל האוויר לצד כניסה בחינם לעשרות אתרים בעיר.

לרכישת כרטיס לונדון פס המקנה הטבות בתחבורה ציבורית ובתי עסק במחיר מוזל לחצו כאן

סיורים מודרכים במצודת לונדון: האם זה אפשרי?

אם אתם אנשים שאוהבים תרבות, אוהבים לטייל ולהבין בדיוק מה אתם רואים כדי שתוכלו לחזור לספר לחברים את כל הפרטים העסיסיים מהתרבות וההיסטוריה הבריטית הרי שסיור מודרך במצודת לונדון תהיה האפשרות המומלצת עבורכם. ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי סיורים במצודת לונדון בשפות שונות. 

לרכישת סיור מודרך במצודת לונדון בהתאם לצרכים שלכם במחיר מוזל לחצו כאן

מתי כדאי להגיע אל המצודה?

כמו שכבר הצלחתם להבין מצודת לונדון נחשבת לאחד האתרים הפופולריים ביותר בעיר ולכן אין מן הנמנע שרוב היום הוא עמוס. אנו מציעים לבקר בתחילת ואמצע השבוע ולא בסופ״ש אשר עמוס בדרך כלל. ממליצים להגיע או עד השעה 10:00 או אחרי השעה 15:00. כך תוכלו להפיק את המירב מהמצודה.

כמה זמן כדאי להקצות למצודת לונדון?

אתם מתכננים את היום שלכם ורוצים להפיק ממנו את המירב, אנו מאמינים כי זמן אידיאלי למצודת לונדון הינו בין שעה לשעתיים וחצי של ביקור. בזמן הזה ניתן לבקר בכל המצודה, לשמוע הסברים נרחבים, לצלם תמונות ולשאול שאלות.

דרכי הגעה למצודת לונדון

אנו ממליצים להגיע אל מצודת לונדון באמצעות הרכבת התחתית הנהדרת של העיר (רכבת הטיוב). כמו כן ניתן להגיע באוטובוסים (15, 42, 78, 100, RV1) ובשייט עם Tower Pier.

ירון לוי
ירון לוי

מדריך טיולים בלונדון המתגורר בלונדון כבר 6 שנים. עם הניסיון הרב ולאחר הדרכת מאות טיולים וסיורים בלונדון, החליט להפשיל שרוולים ולהנגיש את כל הידע והניסיון שצבר לכלל המטיילים הישראלים בלונדון באמצעות אתר "לגלות את לונדון".