ארמון בקינגהאם

ארמון בקינגהאם (באנגלית: Buckingham Palace) הוא מעון מלכותי בלונדון, המשמש כמטה המנהלי של מלך בריטניה מאז המאה ה-19. הארמון ממוקם בוסטמינסטר והוא לעתים קרובות מרכז אירועים ממלכתיים ואירוחים מלכותיים.

המבקרים בארמון בקינגהאם יכולים לבקר בחדרי הארמון המפוארים, את הגן המרשים והאורוות המלכותיות. חדרי הארמון פתוחים לציבור בכל קיץ, ומספקים הצצה להיסטוריה, לאדריכלות ולמשמעות של הארמון. הגן של ארמון בקינגהאם הוא הגן הפרטי הגדול ביותר בלונדון ובו נצאים אגמים, גן ורדים ומגרש טניס (דיי מפתיע לא?). האורוות המלכותיות מאכלסת את האוסף המלכותי של קרונות ומרכבות, והמבקרים יכולים לראות את הסוסים וללמוד על האימונים והטיפול בהם.

כמעון רשמי של לונדון והמטה המנהלי של הריבונים הבריטיים מאז 1837, ארמון בקינגהאם מילא תפקיד חשוב בהיסטוריה ובתרבות הבריטית. אזור הארמון היה חלק גדול מאירועים חשובים רבים, כמו חתונות מלכותיות, נשפים ממלכתיים ועבודות מחקר גדולות. הארמון הוא גם ביתם של טקס החלפת המשמרות המפורסם, המתקיים מדי יום במהלך חודשי הקיץ ובכל יומיים במהלך החורף.

סיורים וכרטיסים לארמון בקינגהאם

אם אתם מתכננים לבקר בלונדון, ארמון בקינגהאם היא אטרקציה שלא תוכלו לפספס כחלק מהטיול שלכם. כמעונה הרשמי של המונרכיה הבריטית, זהו סמל להיסטוריה העשירה של המדינה ולמורשת התרבותית שלה. הנה כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת על הגישה ציבורית והתיירות בארמון בקינגהאם.

ארמון בקינגהאם פתוח לציבור בחודשי הקיץ, בדרך כלל מאמצע יולי עד סוף ספטמבר. במהלך תקופה זו, המבקרים יכולים לבקר בחדרים המדיניים בארמון, אשר מקושטים בשפע עם יצירות אמנות וריהוט שלא יסולא בפז. אתם יכולים לקנות כרטיסים באינטרנט או באופן אישי, אבל מומלץ להזמין מראש כדי למנוע המתנה ארוכה בכניסה או מצב שבו כל הכרטיסים אזלו.ישנו מחיר מופחת לילדים, סטודנטים וקשישים.

לרכישת כרטיסים מראש לביקור בחדרי ארמון בקינגהאם לחצו כאן

לרכישת כרטיסים מראש לאורוות המלכותיות לחצו כאן

ארמון בקינגהאם

בית המלוכה הבריטי

ארמון בקינגהאם הוא מקום מושבו והמטה המנהלי של מלך בריטניה. הארמון מוכר ברחבי העולם כביתו של המלך ומוקד החגיגות הלאומיות והמלכותיות. העיר הייתה מוקד לתשומת הלב של העם הבריטי בתקופות של שמחה ואבל לאומי. הארמון הוא לעתים קרובות במרכז אירועים ממלכתיים והכנסת אורחים מלכותית.

חדרי הארמון

החדרים המדיניים בארמון (State Rooms) משמשים את המלך ובני משפחת המלוכה כדי לקבל ולבדר את האורחים באירועים ממלכתיים וטקסיים רשמיים. חדרי המדינה פתוחים למבקרים במשך כעשרה שבועות מדי שנה. המבקרים יכולים לראות את חדר הכס, גלריית התמונות, ואת אולם הנשפים, אשר משמשים לאירועים טקסיים כגון נשפים ממלכתיים והכתרה.

האוסף המלכותי בארמון

האוסף המלכותי הוא אחד מאוספי האמנות הגדולים והחשובים ביותר בעולם. הוא כולל ציורים, פסלים, רהיטים, עבודות קרמיקה ואמנות דקורטיבית אחרת. האוסף המלכותי הוא בבעלות המונרך והוא מוחזק בנאמנות עבור האומה. גלריית המלכה בארמון בקינגהאם מציגה מבחר רב ומשתנה של יצירות מהאוסף המלכותי.

המבקרים בארמון בקינגהאם יכולים גם לראות את האורוות המלכותיות, אשר מאחסן קרונות מלכותיים היסטוריים ואחת האורוות המשמעותיות ביותר הקיימות. טקס החלפת המשמר מתרחש מחוץ לארמון בקינגהאם והוא אטרקציה פופולרית למבקרים.

אנדרטת ויקטוריה (באנגלית: Victoria Memorial), הממוקמת מול ארמון בקינגהאם, היא אנדרטה לזכר המלכה ויקטוריה. הביתן המלכותי, הממוקם בגנים של ארמון בקינגהאם, משמש לאירוח רשמי על ידי המלך ובני משפחת המלוכה.

ארמון בקינגהאם

היסטוריה והאדריכלות של ארמון בקינגהאם

ארמון בקינגהאם הוא מבנה היסטורי ואיקוני ששימש כמעונו הרשמי של המלך הבריטי מאז שלטונה של המלכה ויקטוריה. הארמון ממוקם בוסטמינסטר והפך לסמל של המונרכיה והתרבות הבריטית.

הבנייה והעיצוב של הארמון

הבית המקורי, הידוע בשם בית בקינגהאם, נבנה בשנת 1703 עבור ג'ון שפילד, דוכס בקינגהאם. הבית נרכש מאוחר יותר על ידי המלך ג'ורג' השלישי בשנת 1762 עבור אשתו, המלכה שרלוט, ושמו שונה לבית המלכה. בתחילת המאה ה-19, המלך ג'ורג' הרביעי הזמין את האדריכל ג'ון נאש במטרה להפוך את הבית לארמון. עיצובו של נאש כלל חצר מרכזית וקשת ניצחון, שמאוחר יותר הועברה להייד פארק הסמוך.

הארמון בנוי בעיקר מאבן פורטלנד, שהיא סוג של אבן גיר הידועה בעמידות שלה ועם רמת בלאי נמוכה מאוד. עיצובו של הארמון הוא נאו-קלאסי בסגנונו והוא כולל חזית סימטרית עם עמודים ופרטים דקורטיביים.

שיפוצים והרחבות לאורך הזמן

במהלך השנים, ארמון בקינגהאם עבר מספר שיפוצים והרחבות כדי לענות על הצרכים המשתנים של משפחת המלוכה. באמצע המאה ה-19 הוזמן האדריכל אדוארד בלור (Edward Blore) להרחיב את הארמון ולהוסיף לו אגפים חדשים. התוספות של בלור כללו את האגף המזרחי, המכיל את המרפסת שממנה משפחת המלוכה מברכת את הקהל באירועים ציבוריים.

בתחילת המאה ה-20 עבר הארמון שיפוצים גדולים תחת פיקוחו של האדריכל ג'ון נאש. השיפוצים של נאש כללו תוספת של אולם נשפים חדש ועיצוב מחדש של רבים מחדרי הארמון. במאה ה-21, הארמון המשיך להיות מעודכן ומודרני כדי לענות על הצרכים של משפחת המלוכה וצוות העובדים שלהם.

טקסים ואירועים מיוחדים בארמון בקינגהאם

ארמון בקינגהאם הוא לא רק מעונו הרשמי של המלך הבריטי, אלא גם המרכז הראשי לטקסים ואירועים רבים. אירועים אלה נעים בין אירועים ממלכתיים לחגיגות ציבוריות, וכל אחד מהם מלא בהיסטוריה ובמסורת.

אירועים מדיניים

אירועים מדיניים הם אחד האירועים המשמעותיים ביותר שנערכו בארמון בקינגהאם. אירועים אלה כוללים נשפים ממלכתיים, אירועי "Trooping the Colour", וטקסי אינווסטיטורה. נשפים ממלכתיים הם ארוחות ערב רשמיות הנערכות באולם הנשפים של הארמון, שם מתארחים שגרירים זרים ונכבדים אחרים על ידי המלך. Trooping the color הוא מצעד צבאי המתקיים מדי שנה בחודש יוני כדי לחגוג את יום הולדתו הרשמי של המלך. טקסי אינווסטיטורה הם טקסים בהם מוענקים כיבודים על ידי המלך, בדרך כלל בחדר המוזיקה או באולם הנשפים.

חגיגות ציבוריות

ארמון בקינגהאם מארח גם מגוון של חגיגות ציבוריות, כולל מסיבות גן וחגיגות לאומיות. מסיבות הגן נערכות בחודשי הקיץ ומהוות הזדמנות לציבור ליהנות מהגנים של הארמון תוך כדי ערבוב עם בני משפחת המלוכה. חגיגות לאומיות הם אירועים משמעותיים שנחגגים עם פאר גדול וטקס.

ארמון בקינגהאם

הגנים וסביבת הארמון

כאשר תבקרו בארמון בקינגהאם, תראו את יופיים של הגנים וסביבתם. גן הארמון הוא מקום מקסים המלא בצמחייה בלב לונדון. זהו הגן הפרטי הגדול ביותר בעיר והוא ביתם של מעל 1,000 מינים של עצים.

הגן ממלא תפקיד חשוב בלוח השנה העמוס של האירועים המלכותיים ומשמש למגוון רחב של חגיגות פרטיות ואירועים רשמיים. זהו גם בית גידול ייחודי ומגוון ביולוגי, עם צמחייה נדירה ובעלי חיים שהופכים אותו לביתם. למרות סביבתה העירונית, כמה צמחים בתוך ומסביב לגבול הם חלק מהמגוון היחיד שלהם באנגליה.

גן מולברי, הממוקם בגן הארמון, הוא מקום מיוחד עם היסטוריה עשירה. הוא ננטע במקור במאה ה-17 במטרה לגדל תולעי משי לתעשיית המשי. כיום, זהו גן יפהפה הפתוח לציבור במהלך הפתיחה השנתית של ארמון בקינגהאם בקיץ.

גן הארמון גובל על ידי דרך קונסטיטושן מצפון, הייד פארק ממערב, ו"Grosvenor Place" מדרום-מערב. נהר טייברן הזורם כיום מתחת לאדמה, עבר דרך הגן אל התמזה. הגן צמוד גם לגרין פארק ולפארק סנט ג'יימס, שני פארקים יפים בלונדון.

ירון לוי
ירון לוי

מדריך טיולים בלונדון המתגורר בלונדון כבר 6 שנים. עם הניסיון הרב ולאחר הדרכת מאות טיולים וסיורים בלונדון, החליט להפשיל שרוולים ולהנגיש את כל הידע והניסיון שצבר לכלל המטיילים הישראלים בלונדון באמצעות אתר "לגלות את לונדון".