ארמון קנזינגטון

ארמון קנזינגטון (Kensington Palace) הוא מעון מלכותי הממוקם ברובע המלכותי של קנזינגטון וצ'לסי שבלונדון. האזור היא ביתם של משפחת המלוכה הבריטית מאז המאה ה-17, וכיום הוא מעונם הרשמי של הדוכס והדוכסית מקיימברידג' בלונדון. הארמון פתוח לקהל הרחב ומציע למבקרים הזדמנות לגלות את ההיסטוריה של הארמון ואת חיי משפחת המלוכה שהתגוררה בו.

הארמון היה ביתם של רבים מבני משפחת המלוכה לאורך ההיסטוריה, כולל המלכה ויקטוריה, הנסיכה דיאנה, וכיום, הדוכס והדוכסית של קיימברידג'. המבקרים יכולים לבקר בדירות המפוארות, את הגינה המקסימה, ואת התערוכה החדשה "Untold Lives" בארמון קנסינגטון. הארמון הוא גם בית מגורים מלכותי פעיל, שבו כמה מבני משפחת המלוכה חיים.

גישה ציבורית והתערוכות בארמון

אם אתם מעוניינים בהיסטוריה של המלוכה הבריטית, ביקור בארמון קנזינגטון צריך להיות בלוח הזמנים של בזמן הביקור בלונדון. ארמון קנסינגטון פתוח לקהל הרחב ומציע מגוון תערוכות ופעילויות.

הדירות המלכותיות בארמון

הדירות המלכותיות בארמון קנזינגטון הן חובה במהלך הביקור שלכם. הדירות הן ביתם של כמה מן החדרים המרשימים ביותר בארמון, כולל דירות של המלך ודירות המלכה. החדרים מעוצבים בצורה מרשימה עם ריהוט מעוטר, נברשות ועבודות אמנות יקרות ערך. תוכלו להסתובב בדירות בקצב שלכם וללמוד על ההיסטוריה של המלוכה הבריטית.

אוסף האמנות והתערוכות

ארמון קנסינגטון הוא גם ביתם של מגוון רחב של אוספי אמנות ותערוכות. הארמון מארח באופן קבוע תערוכות המציגות את ההיסטוריה של המלוכה הבריטית, כמו גם תערוכות זמניות המציגות אמנות עכשווית ועיצוב. בין התערוכות הפופולריות ביותר בארמון קנזינגטון ניתן למנות את התערוכה "Untold Lives, ו"Victoria: A Royal Childhood".

כדי לבקר בארמון קנזינגטון, תצטרכו לרכוש כרטיסים מראש. תוכלו להזמין את הכרטיסים שלכם באינטרנט ולבחור את הזמן המועדף עליכם. הארמון פתוח מיום רביעי עד יום ראשון בין השעות 10:00-18:00, והוא סגור בימי שני ושלישי.

לרכישת כרטיסים לארמון קנזינגטון מראש מבלי להמתין בתור לחצו כאן

ארמון קנזינגטון

ההיסטוריה והאדריכלות של ארמון קנזינגטון

לארמון קנזינגטון, הממוקם ברובע המלכותי של קנסינגטון וצ'לסי בלונדון, יש היסטוריה עשירה שראשיתה מעל 300 שנים. בית נוטינגהאם (Nottingham House) הוא בית שנבנה במאה ה-17 על ידי סר ג'ורג' קופפין. ב-1689 נרכש הארמון על ידי ויליאם השלישי ומרי השנייה, שבחרו בו כמקום מפלט כפרי. במהלך השנים, הוא היה ביתם של בני מלוכה רבים אחרים, כולל ג'ורג' השני, המלכה ויקטוריה והנסיכה דיאנה.

אבולוציה אדריכלית

הארמון עבר שינויים אדריכליים רבים במהלך השנים. סר כריסטופר רן הוזמן לעצב מחדש את הארמון בשנת 1689 על ידי ויליאם השלישי ומרי השנייה, עם זאת, נעשו שינויים קטנים בלבד במבנה. מאוחר יותר, במאה ה-18, ניקולאס הוקסמור מונה לבצע שינויים משמעותיים בארמון, כולל תוספת של שני אגפים. בתקופה זו הפך הארמון לבית אופנתי עבור המלכים של סטיוארט וג'ורג'יה.

כיום, ארמון קנסינגטון הוא ציון דרך היסטורי ואטרקציה תיירותית פופולרית. המבקרים יכולים להסתובב בין החדרים הרבים של הארמון וללמוד על ההיסטוריה העשירה שלו. הארכיטקטורה של הארמון היא עדות לבני המלוכה הרבים שקראו לו בית במשך השנים. הפאר והאלגנטיות שלו משקפים את המשמעות ההיסטורית שלו ואת השינויים האדריכליים הרבים שעבר עליו.

ארמון קנזינגטון

הגנים והשטחים בארמון

אם אתם מתכננים ביקור בארמון קנזינגטון, לא תרצו להחמיץ את ההזדמנות לבקר את הגנים היפים ואת השטחים המקיפים אותו. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הגנים והמקומות מסביב לארמון.

גני קנסינגטון

גני קנסינגטון הוא פארק ציבורי יפה המכסה שטח של 270 דונם. הוא היה במקור חלק מהייד פארק, אך הופרד ממנו בשנות ה-20 של המאה ה-18 לבקשתה של המלכה קרוליין, אשתו של המלך ג'ורג' השניכיום, גני קנסינגטון הוא ביתם של מספר אטרקציות, כולל גלריית סרפנטין, גן המשחקים על שם הנסיכה דיאנה, והפסל המפורסם של פיטר פן.

אחד מהאזורים היפים ביותר של גני קנסינגטון הוא הגן "The Sunken Garden", גן רשמי יפה שנוצר בשנת 1908. הגן נטוע במגוון פרחים צבעוניים והוא מקום פופולרי לצילום תמונות. הגן פתוח לקהל הרחב מדי יום בין השעות 10:00-18.00:00, כאשר הכניסה האחרונה היא ב-17:45, הכניסה היא ללא עלות.

האורנג'רי (The Orangery Restaurant)

בניין יפהפה שנבנה במקור במאה ה-18 כחממה לעצי ההדר של המלכה אן. כיום, זוהי מסעדה פופולרית המגישה ארוחת בוקר, צהריים, תה של אחר הצהריים וארוחת ערב. האורנז'רי זמין גם לאירועים פרטיים, כגון חתונות ואירועים עסקיים.

המסעדה ממוקמת בגני קנזינגטון היפהפיים, והוא משקיף על נופים מרהיבים של הפארק. המסעדה פתוחה מדי יום בין השעות 10:00-18:00. אם אתם מחפשים מקום יפה ואלגנטי ליהנות מארוחה או מכוס תה, מסעדה זו בהחלט שווה ביקור.

התושבים המלכותיים וההשפעה התרבותית

ארמון קנזינגטון הוא מעון של משפחת המלוכה הבריטית מאז המאה ה-17. במהלך השנים התגוררו בארמון מספר תושבים מפורסמים, בהם המלכה ויקטוריה, הנסיכה דיאנה, הנסיך והנסיכה מיכאל מקנט, הדוכס והדוכסית מגלוסטר, והדוכס והדוכסית מקנט.

המלכה ויקטוריה בילתה את ילדותה בארמון קנזינגטון, לאחר שנולדה שם בשנת 1819. היא עלתה על כס המלוכה בשנת 1837 והפכה לאחד המלכות המשפיעות ביותר בהיסטוריה הבריטית. הנסיכה דיאנה גם חיה בארמון קנזינגטון והפכה אותו לביתה לאחר נישואיה לנסיך צ'ארלס בשנת 1981. מותה הטרגי ב-1997 הפך את הארמון למוקד של אבל לאומי.

ההשפעה על האמנות והחברה

לארמון קנזינגטון הייתה גם השפעה משמעותית על האמנות והחברה. הארמון היווה את הרקע למספר אירועים חשובים בהיסטוריה המלכותית, כולל לידתה של המלכה ויקטוריה ואירוסיהם של הנסיך ויליאם וקייט מידלטון.

הארמון היווה השראה למספר יצירות ספרות, אמנות ומוזיקה. לדוגמה, הארמון היה הרקע לרומן של ויליאם מייקפיס תאקרי "Vanity Fair", והוא הופיע במספר סרטים ותוכניות טלוויזיה. בנוסף, הארמון אירח מספר תערוכות אמנות ואירועי תרבות במהלך השנים.

ארמון קנזינגטון היה חלק חשוב בהיסטוריה ובתרבות המלכותית הבריטית במשך מאות שנים. תושביה המפורסמים וההשפעה התרבותית שלה הפכו אותה לנקודת ציון משמעותית בלונדון.

ארמון קנזינגטון

המשמעות המלכותית המודרנית

ארמון קנזינגטון הוא מעון מלכותי משמעותי ששימש בית לרבים מבני משפחת המלוכה הבריטית. בשנים האחרונות, הוא נקשר במיוחד עם הדור הצעיר של בני המלוכה, כולל הנסיך ויליאם והנסיך הארי, ששניהם חיו שם בנקודות שונות בחייהם.

הדיירים הנוכחיים של ארמון קנזינגטון

ארמון קנסינגטון הוא מעונם הרשמי של הדוכס והדוכסית מקיימברידג', ויליאם וקייט. בני הזוג גרים שם מאז 2013, לאחר שיפוצים נרחבים שבוצעו בדירה 1A של הארמון כדי להפוך אותה למתאימה למשפחה צומחת.

הדוכס והדוכסית מקיימברידג' ידועים במחויבותם למטרות צדקה ובמאמציהם למודרניזציה של המלוכה. הם השתמשו במעמדם כדי להעלות את המודעות לנושאים כמו בריאות הנפש ושימור הסביבה, וקיבלו שבחים על גישתם הארצית לחיי המלוכה.

טקסים ואירועים מלכותיים בארמון

ארמון קנזינגטון הוא גם מקום פופולרי עבור טקסים ואירועים מלכותיים. בשנת 2018, היה זה האתר של קבלת הפנים לחתונה של הנסיך הארי ומייגן מרקל, שהתגוררו בארמון נוטינגהאם לפני נישואיהם. אורנג'רי של הארמון, בניין מרהיב עם גג זכוכית, הוא מקום פופולרי לחתונות ואירועים אחרים.

בנוסף לחתונות, ארמון קנזינגטון הוא גם האתר של טקסים מלכותיים חשובים אחרים, כגון נשפים ממלכתיים ועבודות הסברה. באירועים אלה משתתפים בני משפחת המלוכה, כמו גם ראשי מדינות ומכובדים אחרים מרחבי העולם.

ירון לוי
ירון לוי

מדריך טיולים בלונדון המתגורר בלונדון כבר 6 שנים. עם הניסיון הרב ולאחר הדרכת מאות טיולים וסיורים בלונדון, החליט להפשיל שרוולים ולהנגיש את כל הידע והניסיון שצבר לכלל המטיילים הישראלים בלונדון באמצעות אתר "לגלות את לונדון".